Kas svarbu

Pirmoji metų diena. BBC naujienos mano Mozilla naršyklės išskleidžiamame meniu (neskaičiau straipsnių, rašau tik tiek, kiek galiu spręsti pagal antraštes):

 • Politika – 11 antraščių
 • Įdomybės – 2
 • Gyvenimas, kultūra – 5
 • Mirtis, ligos, smurtas, nelaimės – 18
 • Gamta (išskyrus nelaimes) – 2
 • Buržujų naujienos – 8

Itin savotiškai skamba: „The men who made headlines„.

Žurnalistų apklausa: mirtis, nelaimės – 2, politika – 2, ekonomika – 1.

Delfi skaitytojų atrinkti svarbiausi įvykiai: sportas – 3, mirtis, nelaimės – 6, gyvenimas, kultūra – 1.

Prisipažinsiu, savo laiku tai buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl norėjau „Atgimime“ iš užsienio politikos skyriaus pereiti prie socialinių klausimų. Gana sunku greitai surasti įdomių ir patikimų šaltinių, sugalvoti gerų temų apie tai, kas vyksta užsienyje, kai neturime nei savų korespondentų, nei fotografų (korespondentauja žmonės, kurie šiaip atsiduria įvairiose šalyse, ne su tikslu parašyti). O pagrindinės naujienų agentūros daugiausiai siūlo informaciją apie tai, ką nuveikė buržujai ir kur, kas bei kaip mirė (aš niekaip nesuprantu, kodėl traukinio katastrofa Argentinoje svarbiau nei, pavyzdžiui, išaugęs raštingumas tenai). Ir čia kalbama ne apie saldų, „teletabišką“, kaip ironizavo V.Laučius savo vedamajame, žurnalistų teigiamumą. Čia kalbu apie naujienų atsirinkimą, mąstant, kas bus svarbu, įdomu skaitytojams ir užsiliks jų galvose. Na, be buržujų ir nelaimių dar yra politika, kuri yra svarbi, nes veikia mūsų gyvenimus, turime žinoti, ką mūsų vardu daro valdantieji. Tačiau ar nepasiklystame sraute tokių naujienų kaip „susitiko X ir Y valstybių vadovai“, „X pasmerkė Y veiksmus ir paragino nedelsiant imtis visų priemonių, kad…“? Tai informacija, bet ar galime ją vadinti žiniomis? Ar tikrai tai, ką A.Bell’as vadino „elito žinių gamyba“ (angl. elite news-making), yra aktualiausia informacija?

Naujųjų metų proga skelbiu tostą už pozityvų mąstymą ir geresnę komunikaciją.

Comments 5

 1. bandydamas netampi, valdydamas – tampi (pagal Daivos apibrėžimą)
  neiškenčiau 🙂

 2. Post
  Author
 3. Tai išeina, kad bandydamas įtakoti politinį ar kultūrinį lauką sieki tapti „buržujum”?

 4. Post
  Author

  A, reikėtų parašyti paaiškinimą apie skyrelį „buržujų naujienos”. Tai sinonimas plačiosios vartosenos terminui „elitas”. Buržujai yra tie, kas valdo kapitalą, – finansinį, politinį ir kultūrinį.

 5. Tikrai svarbu stebėti kuo rūpinamės.

  Tik mane visiškai glumina terminas „buržujai” – neturiu vienareikšmiško vaizdinio apie ką tu? Kokia ta lengvai nusakoma socialinė klasė? Labiau buržujai B.Lubys ir G.Nausėda ar L.Karalius ir visokios zvonkės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.