Žurnalistika

Iš Europos aktualijų žurnalistės tapau tiriančiąja žurnaliste. Karjerą 2005 m. pradėjau savaitraštyje Atgimimas. 2008 m. už reportažą iš Ukrainos gavau Europos jaunųjų žurnalistų konkurso „Praplėsk savo akiratį“ apdovanojimą lietuvių kalbos kategorijoje. 2009 m. gavau Japonijos fondo stipendiją ir tuo laikotarpiu mano reportažai pasirodydavo Atgimime ir Delfi.

Nuo 2013 m. pradžios iki 2016 m. pabaigos rašiau į užsienio spaudą: bendradarbiavau su portalu Equal Times, mano straipsniai pasirodė Financial Times, Politico, the Guardian, New Internationalist.

2015 m. gavau organizacijos Minority Rights Group paramą reportažų serijai Tailande ir IJP (tarptautinės žurnalistų programos) stipendiją stažuotis žurnale Der Spiegel. Taip pat laimėjau Media4change stipendiją tyrimui apie institucinę priežiūrą Lietuvoje.

2017 m. pradėjau dirbti žurnaliste Maltoje. Parengiau reportažų LRT (nuorodos LRT svetainėje), kolegų laidose pasakojau apie skiepus, savo savanoriavimą vėžlių sanatorijoje ir kt.

2017-2019 m. buvau portalo NewsMavens Lietuvos ir Maltos naujienų kuratorė, pabaigoje taip pat ir faktų patikros bei tyrimų autorė. 2019-2020 m. redagavau populiariojo mokslo žurnalą THINK ir vedžiau laidą apie mokslą Campus FM eteryje.

2020 m. gavau Journalismfund.eu stipendiją tyrimui apie judėjimą prieš skiepus ir vėl tapau laisvai samdoma žurnaliste. Parengiau reportažų Deutsche Welle, Foreign Policy, Hidden Europe. 2021 m., gavusios IJ4EU programos paramą, su kolege ėmėme mokytis programuoti Python kalba.

Kartu su Vaida Pilibaityte ir Elena Reimeryte 2021 m. atlikome tyrimą apie medžių kirtimą Trakuose už ES lėšas (mano straipsniai Naroje ir Bendra.lt). Padėjau Sienos komandai tyrinėti Živilės Pinskuvienės sandorio su Maltoje registruota įmone istoriją (pirma dalis, antra dalis) ir ukrainiečių išnaudojimą Vokietijoje. O 2022 m. su tarptautine komanda tyrėme ES investicijas į nekokybišką dviračių infrastruktūrą (reportažas LRT).

Įgijusi tarptautinės patirties, mielai mokau naująją kartą — 2016 m. Vilniaus universitete dėsčiau lyginamąją užsienio žurnalistiką, o 2023 m. Europos universitetiniame institute dėstysiu faktų patikrą ir tinklalaidžių kūrimą.

Rinktiniai straipsniai lietuvių kalba Rinktiniai straipsniai kitomis kalbomis

Socialinių tinklų paskyros:

LinkedIn: daivarepeckaite
Mastodon: @daivarep@dju.social
Twitter: @daiva_hadiva
El. paštas: daivawrites@pm.me