Kintanti darbo vertė visuomenėje

Naujos darbo formos

Čia yra daugiausiai mano pamintijimai, bet taip pat – Zuora vadovo ir istoriko tezės. Čia – svajonių darbo ir profesinės aistros ideologijos kritika. Agentūra Eurofound atliko tyrimą apie ES šalyse plintančias lanksčias darbo formas.

Mindaugas Indriūnas interviu Euroblogui teigia, kad, sukūrus tinkamus įrankius, bus galima darbą mainyti į būsimo projekto vertės dalį:

Tarpusavyje mainomos sub-kriptovaliutos [panašiai kaip bitcoinai – aut.past.] gali būti sugeneruotos kiekvienam daiktui, taigi kiekvienas daiktas gali turėti savo „akcijų“. Jos gali turėti vertę, priklausomą nuo paties daikto vertės…

Prieš kelerius metus Naujosios kairės 95 kvietimu Lietuvoje apsilankęs dr. Jakob′as Rigi Delfi teigė, kad tokie vertės mainai galėtų vykti ir savanoriškai.

Darbo suprekinimas, darbuotojų išnaudojimas

Mano pamąstymai apie žaislinių darbų reiškinį (angl. playbour) sulaukė labai daug teigiamų atsiliepimų. Šiame tinklaraščio įraše – šaltiniai ir citatos iš straipsnių apie šį reiškinį.

Ši lentelė rodo, kad Lietuvoje pirmaisiais krizės metais padaugėjo nedirbančio ir nesimokančio jaunimo. Lyginamieji duomenys atskleidžia, kodėl asmenys neieško darbo (dėl sveikatos, šeimyninių aplinkybių ir pan.).

Tailande tyrinėjau amatininkių padėtį. Vienai paskaitai teko sukurti infografiką apie darbo santykius Rytų Azijoje.

Darbo migracija

Krizės sąlygomis keitėsi migracijos iš Vidurio ir Rytų Europos šalių tendencijos, bet ar žinojote, kad iš karto po įstojimo į ES lietuvės buvo vienos rečiausiai keičiančių gyvenamąją vietą dėl darbo?. Čia bandau skaičiuoti, kaip laike kinta nedarbas ir kaip – emigracija.

Esė su pastebėjimais apie keliaujančias darbo migrantes iš Lietuvos tapo mėnesio skaitomiausiu tekstu Eurobloge.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.