Apie

Sveiki atvykę į mano interneto svetainę, kurią sudaro tinklaraštis ir portfolio lietuvių ir anglų kalbomis. Esu nepriklausoma žurnalistė – mano rinktiniai straipsniai lietuvių kalba čia, o angliški – čia. Anksčiau dirbau politikos analizės srityje – čia rasite informacijos ir apie tai. Daugiau naujienų apie mano gyvenimą ir darbą galite rasti socialinių tinklų LinkedIn, Mastodon (@daivarep@dju.social), o jei šių nenaudojate — taipogi Twitter ir Facebook paskyrose.

Apie autorę

A photo of Daiva Repečkaitė sitting on a cliff, holding a camera
Godos Jurevičiūtės nuotr.

Per gyvenimą ir pasaulį mane labiausiai veda aistra kalboms ir žurnalistikai, bet teko valgyti duoną iš politikos analizės ir akademinės veiklos. Studijavau politikos mokslus, sociologiją ir socialinę antropologiją. Kiek vėliau dar baigiau diplomines kūrybinio rašymo studijas Kembridžo universitete.

2005-2008 m. dirbau užsienio politikos apžvalgininke savaitraštyje „Atgimimas“, kartais rašydavau ir kitur, po to iki 2011 m. pabaigos ten rašiau skiltį socialinėmis temomis. Grįžusi į Lietuvą po studijų, įsidarbinau analitike Viešosios politikos ir vadybos institute, specializavausi lyčių lygybės politikos analizėje. Šiose pareigose dirbau iki 2014 m. sausio. 2009 m. kovo-balandžio mėn. gavau Japonijos fondo stipendiją ir Tokijo Universitete vykdžiau individualų tyrimą apie migraciją, paskui dar gavau stipendiją akademinei stažuotei Tel Avive. Išklausiau pramoninės ekologijos ir korėjiečių kultūros kursus Sungkyunkwan universitete Seule. Norėdama įgyti dėstymo patirties, 2011 m. dėsčiau atminties politiką, 2012-13 m. – socialinių teorijų įvadą VU TSPMI, 2016 m. – šiuolaikinę užsienio žurnalistiką VU KF Žurnalistikos centre. 2014-2015 m. dirbau VDU Azijos studijų centre, taip pat – kaip laisvai samdoma politikos tyrėja, bet 2013 m. grįžau prie žurnalistikos kaip laisvai samdoma žurnalistė.

2008 m. laimėjau Europos jaunųjų žurnalistų konkursą „Praplėsk savo akiratį“ lietuvių kalbos kategorijoje. 2015 m. gavau Media4Change stupendiją tyrimui apie institucijas, kuriose gyvena asmenys su psichikos sveikatos sutrikimais, taip pat tais metais gavau Minority Rights Group stipendiją mokytis etninėms mažumoms jautrios žurnalistikos ir pasigilinti į etninių mažumų padėtį Vakarų Tailande. Gavusi Vokietijos tarptautinės žurnalistų programos stipendiją, stažavausi žurnale Der Spiegel. Mano straipsnius išleido The Guardian, New Internationalist, Politico Europe, EUobserver.

2016 m. nutariau atsisakyti akademinės karjeros ir grįžti prie žurnalistikos kaip pagrindinės veiklos. 2017 m. persikėliau gyventi į Maltą, laimėjau Financial Times rašinių Brexit’o tema konkursą, įsidarbinau portalo NewsMavens naujienų kuratore ir faktų tikrintoja, pradėjau bendradarbiauti su Deutsche Welle. 2019 m. NewsMavens užsidarė, tad įsidarbinau mokslo populiarinimo žurnalo Think redaktore. Taip pat mano straipsnis pasirodė Foreign Policy portale, gavau Re:Baltica tiriamosios žurnalistikos stipendiją gilintis į netinkamą elgesį su gimdyvėmis. Tyrimas pasirodė Nara platformoje.

2020 m. maltiečių radijas Campus FM sausio-birželio mėnesiais transliavo mano radijo laidą apie mokslą ir inovacijas. Studijoje pramokau montuoti audio ir tuoj pat pritaikiau žinias – sukūriau reportažų Deutsche Welle ir LRT laidoms. 2020-2023 m. su kolege Eva von Schaper tyrinėjome judėjimus prieš skiepus – savo reportažams gavome paramos iš Journalismfund.eu, Media Lab Bayern, Alfred Toepfer fondo, Heinrich Böll fondo ir IJ4EU programos. Gavusi įvairių stipendijų ir užsakymų iš redakcijų, daugiausiai dirbu tirimosios ir duomenų žurnalistikos srityje.

Taip pat verčiu negrožines knygas, tapau, kurį laiką buvau sužeistų vėžlių reabilitacijos savanorė.

Apie šį tinklaraštį

Šio tinklaraščio pradžia – asmeninis internetinis dienoraštis, kurio pirmtakai atsirado anuomet populiariuose LiveJournal ir Frype.lt. Tačiau, iš žurnalistinio darbo perėjus į politikos analizę, tinklaraštis tapo svarbiausiu mano idėjų ir komentarų raiškos kanalu, jame padaugėjo „rimtųjų“ temų. Grįžus į žurnalistiką, čia daugiausiai rasite nepublikuotus pastebėjimus ir pasakojimus. Etikos standartai, kurių laikausi, pateikti apačioje. Šio tinklaraščio įrašuose lietuvių kalba vykdomas kalbinis eksperimentas – bendrinė giminė yra ne vyriškoji, o moteriškoji.

Tinklaraščio etikos kodeksas

  • Tinklalapyje pasilieku teisę skelbti savo asmeninę nuomonę apie reiškinius, kuriuos tyrinėju. Tačiau:
  • Niekada neišgalvoju teiginių ir nepateikiu kaip faktų, jei pagal turimas žinias nemanau, kad taip yra.
  • Niekada sąmoningai nenuslepiu turimos informacijos, kuri galėtų pakeisti skaitytojų nuomonę apie aprašomą reiškinį, nebent tai reikalinga apsaugoti šaltinio ar kitų asmenų privatumui.
  • Jei informacija girdėta iš vieno nepatikrinto šaltinio ar paskalų, tai atitinkamai nurodoma, pvz., tokiais žodžiais kaip „panašu, kad…”, „teko girdėti, kad…”.
  • Šis tinklaraštis neremia jokios partijos ir organizacijos, jis neatstovauja mano darbdaviams ar užsakovams.
  • Jeigu mano keliones ar tinklalapyje aprašomų gaminių/ paslaugų įsigijimą apmoka kokia nors organizacija, tai nurodoma tekstuose. Tokiais atvejais tinklaraštis neatstovauja parėmusios organizacijos pozicijai ir nėra niekaip veikiamas tos organizacijos, išskyrus tai, kad organizacija suteikia prieigą prie šaltinių.

Tinklaraštis veikia pagal „Creative Commons” licenciją. Cituojant tinklaraščio įrašus būtina nurodyti šaltinį, negalima čia pateikiamos medžiagos pakeisti ir pateikti kaip naujo kūrinio, naudoti komerciniams tikslams. Cituojant interneto tinklalapiuose, būtina įdėti aktyvią nuorodą į šį tinklaraštį.