Apie

Sveiki atvykę į mano interneto svetainę, kurią sudaro tinklaraštis ir portfolio lietuvių ir anglų kalbomis.

Apie šį tinklaraštį

Šio tinklaraščio pradžia – asmeninis internetinis dienoraštis, kurio pirmtakai atsirado anuomet populiariuose LiveJournal ir Frype.lt. Tačiau, iš žurnalistinio darbo perėjus į politikos analizę, tinklaraštis tapo svarbiausiu mano idėjų ir komentarų raiškos kanalu, jame padaugėjo „rimtųjų“ temų. Etikos standartai, kurių laikausi, pateikti apačioje.

Tinklaraščio etikos kodeksas

  • Tinklalapyje pasilieku teisę skelbti savo asmeninę nuomonę apie reiškinius, kuriuos tyrinėju. Tačiau:
  • Niekada neišgalvoju teiginių ir nepateikiu kaip faktų, jei pagal turimas žinias nemanau, kad taip yra.
  • Niekada sąmoningai nenuslepiu turimos informacijos, kuri galėtų pakeisti skaitytojų nuomonę apie aprašomą reiškinį, nebent tai reikalinga apsaugoti šaltinio ar kitų asmenų privatumui.
  • Jei informacija girdėta iš vieno nepatikrinto šaltinio ar paskalų, tai atitinkamai nurodoma, pvz., tokiais žodžiais kaip „panašu, kad…“, „teko girdėti, kad…“.
  • Šis tinklaraštis neremia jokios partijos ir organizacijos, jis neatstovauja mano darbdaviams ar užsakovams.
  • Jeigu mano keliones ar tinklalapyje aprašomų gaminių/ paslaugų įsigijimą apmoka kokia nors organizacija, tai nurodoma tekstuose. Tokiais atvejais tinklaraštis neatstovauja parėmusios organizacijos pozicijai ir nėra niekaip veikiamas tos organizacijos, išskyrus tai, kad organizacija suteikia prieigą prie šaltinių.
  • Gauta parama bus investuojama į tinklaraštį arba naudojama žurnalistiniams tyrimams, įrangai ir kvalifikacijos kėlimui.

Tinklaraštis veikia pagal „Creative Commons“ licenciją. Cituojant tinklaraščio įrašus būtina nurodyti šaltinį, negalima čia pateikiamos medžiagos pakeisti ir pateikti kaip naujo kūrinio, naudoti komerciniams tikslams. Cituojant interneto tinklalapiuose, būtina įdėti aktyvią nuorodą į šį tinklaraštį.

Apie autorę

Daiva RepečkaitėPer gyvenimą ir pasaulį mane labiausiai veda aistra kalboms ir žurnalistikai, bet teko valgyti duoną iš politikos analizės ir akademinės veiklos. Baigiau Kauno technologijos universiteto Gimnaziją, į kurią įstojau tikėdamasi, kad sustiprinsiu matematikos ir fizikos žinias, o vėliau studijuosiu šiuos mokslus, bet patekusi į tiksliukų aplinką apsigalvojau. Vietoje to krimtau politikos mokslus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, paskutiniais studijų metais buvau jo Studentų mokslinės draugijos pirmininkė. Pasinaudodama Erasmus programos galimybėmis, vieną semestrą studijavau Gioteborge. Švedijoje turėjau galimybę perskaityti knygų ir sutikti asmenybių, kurios lemtingai pakreipė mano pažiūras ir pasaulėvaizdį. Magistro laipsnį gavau Vidurio Europos universitete Budapešte.

2005-2008 m. dirbau užsienio politikos apžvalgininke savaitraštyje „Atgimimas“, kartais rašydavau ir kitur, po to iki 2011 m. pabaigos ten rašiau skiltį socialinėmis temomis. Grįžusi į Lietuvą po studijų, įsidarbinau analitike Viešosios politikos ir vadybos institute ir jame dirbau iki 2014 m. sausio. 2009 m. kovo-balandžio mėn. gavau Japonijos fondo stipendiją ir vykdžiau individualų tyrimą apie migraciją Tokijo Universitete, paskui dar gavau stipendiją akademinei stažuotei Tel Avive. Lankiau pramoninės ekologijos ir korėjiečių kultūros kursus Sungkyunkwan universitete Seule. Norėdama įgyti dėstymo patirties, 2011 m. dėsčiau atminties politiką, 2012-13 m. – socialinių teorijų įvadą VU TSPMI, 2016 m. – šiuolaikinę užsienio žurnalistiką VU KF Žurnalistikos centre. 2014-2015 m. dirbau VDU Azijos studijų centre, taip pat – kaip laisvai samdoma konsultantė, bet 2013 m. grįžau prie žurnalistikos kaip Equal Times korespondentė ir laisvai samdoma žurnalistė.

Žurnalistinius įgūdžius tobulinau mokymuose apie Europos kaimynystės politiką (Briuselis-Kijevas, 2007 m., organizavo Europos žurnalistų centras) bei Balkanų valstybių eurointegraciją (Belgradas-Zagrebas-Liubliana, 2008 m.: Europos jaunųjų žurnalistų konkurso „Praplėsk savo akiratį“ laimėtojų finalinė kelionė, organizavo Europos Komisija ir MediaConsulta), ES plėtros perspektyvas (Briuselis, 2008 m. rugsėjis, organizavo Europos Komisija), žurnalistikos ateitį (Briuselis, 2010 m., konferencija „Žurnalistas – nykstanti rūšis?“, organizavo European Youth Press) taip pat – kursuose „Žiniasklaida, demokratizacija ir tarptautinė plėtra“ (Budapeštas-Novi Sadas, 2009 m., organizavo Vidurio Europos universitetas ir Pensilvanijos universiteto Annenbergo komunikacijos studijų mokykla), Cafe Babel akademijoje (Stambulas, 2010 m.), Rygos tiriamosios žurnalistikos mokykloje (2012 ir 2016 m.), organizacijos Minority Rights Group kursuose ir įvairiuose Transparency International mokymuose. Fotografijos mokiausi „Menų avilyje“ ir Europos jaunimo žiniasklaidos konvencijos (Berlynas, 2010 m.) mokymuose. 2012 m. atlikau stažuotę Europos Parlamento vertimų padalinyje. 2015 m., gavusi Vokietijos tarptautinės žurnalistų programos stipendiją, stažavausi žurnale Der Spiegel. Duomenų žurnalistikos įgūdžius tobulinau Regionų komiteto žiemos mokykloje apie ES duomenų naudojimą (2016 m.).

Nuo 2017 m. sausio gyvenu Maltoje.

Spauda apie mane

„Kauno diena“ apie šimtukininkus

Pietų Korėjos žiniasklaidoje: „Korea Times“ ir FN