Eurovizija operatyviai

Stebėjau šio renginio finalą netoli mano namų esančiame gėjų bare. Kaip žinia, tai pati ta vieta žiūrėti „Euroviziją“. Ir pasitaikyk tu man taip, kad Eurovizija šiemet dargi buvo itin metroseksuali: tik graikas buvo klasikinio vyriškumo vyras.

Kabake buvo du ekranai, viduje ir lauke. Suvilioti galimybe mėgautis drungnu vakaru, atsisėdome lauke (tarp britų staliuko, prie kurio buvo ir, ak, gioteburgietis, ir vokiečių staliuko). Tačiau lauko ekrane vaizdas vėlavo, tad susigrūdome smaksoti į ekraną viduje.

Kas dar nematėte Izraelio dainos, proga pasižiūrėti:

Tiesą sakant, tai nors ir klausoma, bet ne itin tarptautiniam konkursui tinkama daina, kurios nė gabalėlis neišverstas, kaip įprasta, į anglų kalbą. Tačiau toks dainininkas, žinoma, gausiai kabake susirinkusiems gėjams – rinktinis saldainiukas, todėl į jį jie dėjo daug vilčių.

Tačiau balsavimas sukosi, ir iš kokių septynių nė viena šalis nedavė Izraeliui taškų. „Kas čia per antisemitizmas?“ – ėmė burbėti greta sėdintis vaikinukas. Kabako lankytojų nuotaikas fiksavo žurnalistai, o vakaro vedėja/s – itin aukštas transvestitas ne itin pasisekusiai nukopijuota Allos Pugačiovos šukuosena, bandė nuimti įtampą ironiškomis pastabomis. Itin didelį nusivylimą sukėlė Rusijos taškai (Izraelis, savaime suprantama, negali neskirti daug taškų Rusijai). Kai kažkiek taškų gavo Gruzija, tas pats šalia sėdėjęs vaikinas sumurmėjo: „Nesveiki jie [rusai] ar ką, taigi kariauja su jais [gruzinais].“ Ir čia pat visi ūbavo, kad Balkanų šalys balsuoja už kaimynus. Daugiausiai taškų Izraeliui skyrė Suomija ir Nyderlandai, nemažai – Slovakija ir Baltarusija. Izraelis neskyrė nė vieno taško populiariajai vokietei. Manau, šalyje yra kritinė masė žmonių, kurie verčiau nuleistų telefoną į unitazą nei išsiųstų Vokietijai palankią žinutę.

Žodžiu, pagal baro lankytojus, kai balsuotojai politikuoja – blogai, kai nepolitikuoja – nesąmonė. Bet argi ne taip visų dalyvių gyventojai žiūri Euroviziją: purkštauja, kad reikėtų balsuoti už geriausią dainą, ir čia pat serga už savo šalį? Iš gėjų, tiesa, tikėjausi mažiau pasidavimo paplitusiai manijai „visi nori mus užmušti“, bet greičiausiai buvo pakankamai žmonių, kurie į visą reikalą žiūrėjo ironiškai ir linksmai, tik jų nesigirdėjo. „Izraelis pirmas antrame puslapyje – ir tai pasiekimas,“ – reziumavo vedėja/s.

Kartu ėjęs draugas sakė, kad baro interjeras ir atmosfera jam primena Europą. Kol klausėmės dainų, tvyrojo tokia atmosfera, kokios galima tikėtis gėjų bare, – aptarinėjami dainininkai, reaguojama į dainas ir pasirodymus. O prasidėjus balsavimui liko šalys ir jų santykiai. Anapus ekrano – ne itin geriau. Laimėjo tikrai ne pačios geriausios dainos. Vienintelė dėmesio verta daina buvo turkų, smagūs prancūzai ir ispanai, klausomas laimėjęs vokietės popsiukas ir izraeliečio baladė. Graikija ir Rumunija – nesusipratimai, danai, sako, nukopijavo nuo Stingo. Ir tik paskutiniai likę britai tikriausiai nesiskųs jokiu antibritiškumu, vykusiai ar nevykusiai apie tai pajuokaus ir kitais metais vėl atbula ranka parinks, kad važiuos jiems atstovauti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.