Mano nuomonė apie krepšinį

Galbūt ir ne pats tinkamiausias metas taip rašyti, kai iš artimų draugų ne viena/s yra nuliūdęs/usi dėl pastarųjų blogų rezultatų. Tačiau šitą įrašą įkvėpė ne Lietuvos komandos nesėkmės, o Kasparo užrašas feisbuke, kad kuo daugiau pralaimima, tuo mažiau kvailo nacionalizmo, ir po juo kilusi diskusija.

Tai, kad krepšinis suteikia žmonėms stiprių emocijų, dažnai yra teigiamas dalykas. Jų itin trūksta tiems, kurie visą dieną sėdi biuruose. Netgi stebint mano kolegas nesunku pamatyti, kad jiems būtinas labai aktyvus ir, pageidautina, ekstremalus poilsis, kad atsipalaiduotų. Krepšinio mėgėjai patys nejuda ir nelaksto tuo metu, kai žiūri, bet stiprios emocijos leidžia jiems pailsėti nuo rutinos ir streso. Suprantama, kai tos emocijos tampa nebevaldomos, kai prasideda sirgalių muštynės ar miestų siaubimas, kitas reikalas. Bet čia nebūtinai tiesiogiai susiję su krepšiniu.

Taigi neturiu jokių problemų su tuo, kad žmonės mėgsta krepšinį, kad jį rodant nuolat „apsėstos“ visos kavinės, kad televizijos jam skiria tiek dėmesio. Problemą matau kitkame. Nepritariu tam, kad valdžia (nacionalinė ar vietos) remtų krepšinį. Piktinuosi, kai krepšininkams už pergalę skiriami milžiniški prizai, o už pralaimėjimą – skatinamoji parama, kad atsistotų ant kojų. Viešieji pinigai reikalingesni kitoms reikmėms. Valdžios rūpestis turėtų būti, kaip padaryti sportą maksimaliai prieinamą maksimaliam žmonių skaičiui. Viešieji pinigai gali būti skiriami krepšinio mokykloms, gatvės krepšinio aikštelėms, mokyklų sportiniam inventoriui ir pan. Galų gale netgi garsių krepšininkų vizitams į mokyklas.

Bet kaip mokesčių mokėtoja prieštarauju ir prieštarausiu, kad iš mano pinigų būtų remiamas profesionalus sportas – milžiniškas verslas. Krepšininkai ir taip yra turtingi, jie dirba savo darbą kaip ir fotomodeliai, televizijos laidų vedėjai, teisininkai ir pan. Nesuprantu, kurių galų jiems mokėti papildomai, kuo jie vertesni? Man siaubingai nepatinka ir nacionalinių herojų lipdymas iš jų. Kuo jų pergalės kitokios nei, tarkim, sėkmingai bylą laimėjusio advokato?

Lietuva laimės tada, kai kiekvienas to norintis vaikas galės žaisti krepšinį ir kai krepšinis virs priemone sureguliuoti svorį, kaulų būklę ir bendrą sveikatos lygį.

2 komentarai apie “Mano nuomonė apie krepšinį

 1. vimbrasas

  Aš taip suprantu, kad premijos davimas krepšininkams yra patogus valdantiesiems nusiųsti televizoriaus žiūrėtojams žinutę „mes palaikome jūsų mylimuosius krepšininkus, mes mąstom taip pat, kaip ir jūs“. Pritariu, kad šitie pinigai galėtų būti panaudojami geriau.

 2. do mas

  nežinau, praėjo jau kiek laiko, bet pasakysiu, kad jaučiau kikenantį piktdžiugišką asmeninį pasitenkinimą, kada sužinojau apie tai, kas įvyko Lenkijoje. Ir ne tik dėl smūgio alaus baro patriotizmui. Dėl asmeniškos antipatijos krepšiniui, nemėgstu to sporto ir antipatija atėjo dėl to, kad jau ne vienerius metus aidi šūkis „lietuvis negali nemylėti krepšinio“. Liūdniausia, kad per pusantros savaitės prajuokinome Europą ne tik Lenkijoje, bet ir Toftire, kai mūsų futbolininkai pralošė Farerams. O dėl futbolo aš viską galiu paaukoti.
  Tikiuosi, kad tas baisus pralaimėjimas parodys, kad bet kuriai komandai reikia ne tik dvasios stiprybės ir smegenų, normalaus trenerio, o ne užsieniečio „chaltūrščiko“, bet ir bus signalas valstybei, kad reikia investuoti į sporto mokyklas bei futbolo populiarinimą.
  O ar reikia kišti valstybės pinigus į sportą iš esmės? ką aš žinau, kada buvo beveik sunaikintas Vilniaus „Žalgirio“ klubas aš jaučiau praradęs dalį savo gyvenimo, dalį savo vaikystės. Žiauru buvo žinoti, kad jauni vyrai žaidžia už dyką aštuonis ar daugiau mėnesio.
  Taip, aš nemėgstu krepšinio. Bet manau, kad valstybė turi gelbėti bėdoje esančius. Solidarumas būtinas. Deja, verslui reikia tik pinigų, ir jis išmelžia futbolininkus ar kitus sportininkus ir išmeta juos lauk. Bjauru, ką Romanovas išdarinėja Edinburgo „Hearts“. Todėl manau, kad valstybė negali nusisukti, nei nuo futbolo, nei nuo krepšinio. Bent jau Lietuvoje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.