Kauno patriotizmo skatinimas

Šiandien eidama link stotelės prie namų stabtelėjau prie reklaminio stendo – ant jo puikavosi graži nespalvota Kauno Rotušės nuotrauka, kažkokios keistos ne į temą, nors gal man tiesiog nežinomos simbolikos, Maximos spalvų juostos ir užrašas „Kaunas – mano miestas, kad ir kur būčiau“. Nuteikė visai smagiai, bet kartu ir paskatino galvoti: kas čia dabar? Kauno patriotizmo skatinimo akcija persikėlė į Vilnių?

Vilniuje gyvena daugybė kauniečių, kurių kai kurie tiesiog atvažiavo studijuoti arba dirbti, o kai kurie yra varginami provincijos komplekso (kurio svarbiausia išraiška – panieka provincijai) ir bando tapti vilnietiškesni nei patys vilniečiai, kad ir ką tai reikštų (tai pasireiškia tuo, kad tikram vilniečiui nereikia kažkaip „vilnietiškai“ elgtis). Tarkime, akcija siekiama pakelti jų dvasią ar bent jau nuotaiką. Bet Lazdynuose?

Vėliau pamačiau, kad analogiški stendai nepretenzingai stovi ir Antakalnyje, turbūt ir kitur.

Nuotrauka iš Delfi

Nuotrauka iš Delfi

Man labai įdomu, kas remia šitą akciją? Kai taupoma vėliau įjungiant šviesas, dėl ko Kaune taps dar pavojingiau vaikščioti, negi švaistomi pinigai propaguojant patriotizmą tarp Vilniuje gyvenančių kauniečių?

2 komentarai apie “Kauno patriotizmo skatinimas

  1. Daiva Įrašo autorius(-ė)

    Domai, priežastis gali būti labai paprasta – Vilniuje yra darbo. Bent jau tai yra priežastis, kodėl čia gyvenu.

  2. do mas

    Na, yra dar viena kaunietiškų vilniečių kategorija kategoriškai priešinga aukščiau paminėtajai. Tai žmonės, kurie kiekvieną dieną zirzia ir vilniečiams stengiasi įrodyti, kad Vilniuje viskas blogiau, kad čia tiek bomžų, kad čia visi kalba rusiškai ir lenkiškai, kad čia nešvaru, kad nėra draugų ir tra lialia. Ir niekaip negali suprasti, ko jie čia gyvena atsikraustę? Na, jiems tas stendas labai patiktų, manau. B Bet ar taip jau svarbu, kam tas stendas? Man regis, kad čia kaip sakė mūsų dėstytojas Liutauras Degesys: „Jei yra šūkis, vadinasi yra problema“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.